Kablo Arıza Bulucu
  • 1391
  • 0

Kablo Arıza Bulucu

Kablo Arıza Bulucu

Kablolar günlük hayatımızda büyük bir rol almaktadır. İçinde yaşadığımız teknolojik çağda öncü bir yaşama yol gösterir. İletişim kurarak, veri aktararak, verileri konsolide ederek ve birleştirerek hayatımızı kolaylaştırmamıza yardımcı olur. İster yer altı ister yer üstü olsun her yerde bulunabilir. Bu kabloların gerekli süreçlerden geçmesi gerekir ve düzenli bakım gerektirmez.

Karmaşık kablolama sistemlerinde kablo çiftlerini ve kablonun devamını veya bilinmeyen kablonun uçtaki diğer çiftini bulmak için üretilen cihaza kablo bulucu denir.

Kablo arıza bulucuÇalışan PC terminaline yönlendiriciye Ethernet anahtarına bağlanan tüm arızalı kabloları bulunur.
Arızadan sonra hatalı noktaları aramaya başlayabiliriz ve varsayılan noktalar tespit edildikten sonra.
İster yer altı ister yer üstü olsun her yerde bulunabilir. Bu kabloların gerekli süreçlerden geçmesi gerekir ve düzenli bakım gerektirmez.

Arıza Tespit Cihaz Detayları
Birçok firmaların kullandığı kablo arıza tespit cihazları sayesinde bakıma ihtiyacı olan kablolar daha kolay ve hızlı tespit edilmektedir. Kablo kopması, Kablo arıza bulucu yangın, belirli bir bölgede meydana gelen kısa devre, elektrik kesintisi ve yavaş veri gibi nedenler kablo arıza dedektörü ile kolaylıkla tespit edilir. Bu noktada, her iki cihaz da firmamızı görecek. Kablonun sonundan TW8800 ve TW82 ile, yeraltı kablosu izlenir ve hataya olan mesafe noktaya kadar ölçülür. Bundan sonra, bu nokta hariç, hataları düzeltme yapılır.

Eğer problem kısa devre veya kablo kopukluğundan kaynaklanıyorsa kullanılan ohmmetre ile ona bağlı iki kablo arasında ölçüm yapılır. Ölçüm yüksek ise sorunun kısa devreden kaynaklandığı belirlenir. Ölçümde herhangi bir veri ile karşılaşılmazsa, sorun kablonun bağlantısının kesilmesinden kaynaklanmaktadır. Herhangi bir kablo kopmasına karşı dayanıklı olarak üretilen bu cihazlar sayesinde problem hemen anlaşılır ve problem anında çözülür.

Kablo Arıza Bulucu

Kablo Arıza Bulucu

TW8800 ve TW82, zeminde enerjik ve enerji dışı kablolardır.
TDR500/3, farklı kablolardaki hataları ve hatanın hangi saatte oluştuğunu algılayabilen bir cihazdır.

TDR500 / 3;

► Hasarlı güç kaynağı kablosu,
► Bakır telekomünikasyon kablosu,
► Koaksiyel kablo,
► Kablo altyapısında arıza yeri bulunabilir.
► Bu arızalar, kabloların kopma, kısa devre, nem hasarı ve diğer arızalar için empedans değişikliklerini test ederek kablolarda bulunabilir.
► 4000 metreye kadar uçtan uca kablolarda kullanılabilir.

3 farklı frekans; 0.82kHz, 8.2kHz, 82kHz kablolardan birini yan yana veya diğer kabloların yanında arayabilirsiniz. Kablo arıza bulucu TW8800, canlı kablo ve ölü kablo arayabilir. Cihaz verici ve alıcı olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır.
Verici ve alıcı birlikte kullanılır (elektriksiz kabloda). Verici tarafından gönderilen sinyal alıcı tarafından okunabilir ve kablonun konumu belirlenebilir.

Elektrik çarpması sonucu hayatlarını kaybeden birçok insan var. Kablo arıza bulucu Bu nedenle, kablo hatalarının tespiti mümkün olan en kısa sürede yapılır, onarım en kısa sürede yapılmalıdır. Bu durumda, firmamız aynı zamanda en güvenilir ve en hızlı müşteri hizmeti sağlayarak kablonun başarısızlığını da belirler. Sağlıktan daha önemli bir şey yoktur, firmamız güvenilir ve en hızlı müşteri hizmeti sunar. Bu konuda firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

LEAVE A COMMENT

Your comment will be published within 24 hours.