Yeraltı Elektrik Kablolarının Sorunları
  • 1485
  • 0

Yeraltı Elektrik Kablolarının Sorunları

Günümüzde fazlası çağdaş topluluk, elektriği evlere dağıtmak amacıyla göze hoş gelmeyen havai kablolar ve elektrik direkleri yerine yeraltı elektrik kablolarını kullanıyor. Yeraltı elektrik kablosu da otopark aydınlatması amacıyla süregelen olarak tüketilir ve ek binalara güç vermesi gereken mülk sahipleri amacıyla iyi bir seçimdir. Bununla birlikte, yeraltı kurulumlarının kendi problemleri yoktur ve havai kurulumlardan daha az sıklıkta olsa da, yeraltı kablosu zaman amacıylade bozunur ve kopar.

Yeraltı kablosu, rastgele bir sayıdan kaynaklanan, bozukluk adı verdiği kopmalara tabidir. Kayalık araziye kurulan kablo, bilhassa kırılmaya karşı hassastır. Kablonun zarar görmesine namacıyla olan diğer şeyler, diğer bir şey kurarken kabloya giren insanlar, donma/çözülme vakitlerında zemin kaymaları ya da kurulum esnasında kablonun hasar görmesidir. Daha evvelce de belirtildiği gibi, bütün elektrik kabloları zaman amacıylade bozunur ve sonucunda problemlar meydana çıkar.

Peki yeraltı elektrik kablonuz bozukluklandığında ya da bozukluklandığında ne yaparsınız? Dürüst olmak gerekirse, en iyi seçeneğiniz, sizin amacıyla yer altı kablosunu ve arayı bulabilecek bir profesyonel aramak olacaktır. Bu iş amacıyla lüzumlu ekipman pahalı olabilir, bu amaçla işi bir profesyonele bırakmanız önerilir. Arıza bulucu, bir kopukluk olup olmadığını teşhis etmek amacıyla bir kablo test cihazı kullanacaktır.

Ardından, yeraltı elektrik kablosunun yolunu izlemek amacıyla bir yeraltı kablo bulucu kullanacak ve büyük ihtimalle kablonun yeraltında nereye gittiğini işaretlemek amacıyla boya kullanacaktır. Bu noktada, kablo bozukluk bulucu, elektrik kablosunun koptuğu noktayı fiilen bulmak amacıyla birkaç yöntemden birini ya da birkaçını kullanacaktır. Alanı topraktaki voltaj farkılıkları amacıyla test eden bir potansiyel tepesi yöntemini kullanabilir ya da elektrik kablosu vasıtasıyla yüksek voltaj dalgalanmasının gönderildiği ve ile teşhis edilebilen bir toprak gradyan yöntemini kullanabilir. özel bir metre. Bu yöntemler, tecrübeli bir yeraltı kablo uzmanı doğrulusunda kullanıldığında son derece doğru ve verimlidir. Bununla birlikte, elektrik kablosundaki ya da zemindeki koşulların bu yöntemlerin çok iyi çalışmasını engellediği vakitler vardır.

Aşırı durumlarda, yeraltı elektrik kablosundaki bozukluknın, kabloyu test etmek amacıyla birkaç yer kazılarak bulunması gerekebilir ya da diğer bir seçenek, söz hususu yeraltı kablosunun bölümünün değiştirilmesi olabilir.

Yeraltı elektrik kablosu kullanışlıdır ve estetik yönden hoştur, fakat bir problem oluştuğunda, kopmayı tam olarak teşhis etmek ve size en iyi tamir yöntemleri hususu ile ilgili tavsiyede bulunmak amacıyla bir eksperden ya da yeraltı kablo uzmanından yardım alabilmek en iyisidir.

LEAVE A COMMENT

Your comment will be published within 24 hours.